BALKAN TAEKWONDO CHAMPIONSHIPS 2013

, TKDSCG

 

Na takmičenju je nastupilo  10 zemalja sa oko 500 takmičara. Reprezentacija Crne Gore je sačinjavalo 26 takmičara u borbama (kyorugi) i 10 takmičara u formama (poomsae).

Naša reprezentacija je ostvarila sljedeće rezultate u borbama (kyorugi):

 

1 srebro – kadeti (muškarci) – David Arapaj

3 bronze – kadeti (muškarci) – Muhamed Đoković, Nik Junčaj, Bojan Vladisavljević

3 bronze – kadeti (žene) – Edina Kraja, Ksenija Vujadinović, Drita Dedivanaj

 

1 srebro – juniori (muškarci) – Mario Gegaj

2 bronze – juniori (muškarci) – Danilo Spasojević, Đeljoš Dedivanaj

4 bronze – juniori (žene) – Ardiana Karamanaga, Medina Kanaćević, Mirjana Rašović, Milena Levičar

 

1 zlato -  seniori (muškarci) – Balša Radunović

1 bronzu – seniori (muškarci) – Milo Janković

1 srebro – seniori (žene) – Anđela Popović

 

U kategoriji seniorki do 73kg, Anđela Popović osvojila je drugo mjesto izgubivši u finalu od reprezentativke Turske.

Kadet David Arapaj koji je nastupio u kategoriji do 53kg je uz dvije dobijene borbe donio Crnoj Gori srebrnu medalju na Balkanskom prvenstvu. U finalnom meču je izgubio od predstavnika Slovenije rezultatom 8:7.

Mario Gegaj koji je u juniorskoj konkurenciji u kategoriji do 63 kg prikazao odlične borbe, izgubio je u finalnoj borbi od predstavnika Turske u meču koji je bio najatraktivniji za gledanje na cijelom prvenstvu.

Prvo senirosko zlato ( u muškoj konkurenciji) na jednom zvaničnom prvenstvu za našu državu,  donio je Balša Radunović u kategoriji do 74 kg. Balša je predstavljao našu zemlju i na  Evropskim kvalifikacijama za Olimpijske igre kao i na Svjetskom prvenstvu u Meksiku.

 

U formama je osvojeno 19 medalja i to: 8 bronzanih, 5 srebrnih i 6 zlatnih.

U generalnom plasmanu u disciplini forme (poomsae) je osvojeno treće mjesto.

 

Kadeti:

 Individualno:

3. mjesto - Bojan Vladisavljević

3. mjesto – David Arapaj

2. mjesto - Medina Kanaćević

 

Par:

2. mjesto - Amina Kanaćević i Bojan Vladisavljević

 

Tim:

3. mjesto – David Arapaj, Nik Junčaj, Bojan Vladisavljević

3. mjesto – Nora Gegaj, Nuri Kanaćević, Amina Kanaćević

 

Juniori:

Individualno:

1. mjesto – Mersudin Kurtović

3. mjesto – Mario Gegaj

 

Tim:

1. mjesto – Marsudin Kurtović, Mario Gegaj i Rok Ivezaj

 

U konkurenciji timova za muškarce (junior) zlato su osvojili: Mersudin Kurtović, Mario Gegaj i Rok Ivezaj, dok su u konkurenciji timova za  kadetkinje prvakinje Balkana postale: Ardiana Karamanaga, Medina Kanaćević i Nuri Kanaćević.

U Baru je takođe održana i Skupština Balkanske Taekwondo unije na kojoj je generalni sekretar Taekwondo saveza Crne Gore, Nikolle Gegaj izabran za blagajnika Balkanske unije.

 

 

 

 

A- A A+
Scroll To Top